zgłoszenie na habitat.habhub.org

Możliwość komentowania zgłoszenie na habitat.habhub.org została wyłączona 27 grudnia 2019 /

Ważna rzecz. Po pierwsze ludzie interesujący się balonami – nie tylko w Polsce – zauważą wcześniej dane lotu. Po drugie w programie dl-fldigi będzie autokonfiguracja, co pomaga szczególnie początkującym, a dla reszty jest bardzo wygodne. I później, po locie, są ciekawsze statystyki.

1. Na http://habitat.habhub.org/genpayload/ wybieramy „payload” → „Start from existing” i szukamy tego, który już mamy zdefiniowany i sprawdzony w poprzednich lotach takiego samego trackera. Jeśli nie mamy skonfigurowanego wcześniej „payload” gotowego do wykorzystania, trzeba to najpierw zrobić od zera lub modyfikując jakiś inny, podobny.

2. Jeśli parametry ładunku wybranego z listy istniejących zgadzają się z naszym, zostawiamy. Jeśli konieczne są zmiany, wprowadzamy je – np. właściwy znak, parametry RTTY, etc.

3. Włączamy tracker i sprawdzamy tutaj http://habitat.habhub.org/logtail/ czy ramki parsują się poprawnie. Poprawne parsowanie = tracker widoczny na mapie https://tracker.habhub.org/

4. Na http://habitat.habhub.org/genpayload/ wybieramy „flight documents” → „Start from existing”.

5. Znajdujemy np. ostatni nasz lot i edytujemy jego parametry – dane (będą widoczne na liście lotów z dostępną auto-konfiguracją w dl-fldigi), opis, miejsce i czas startu, długość okna dla zbierania danych z lotu, etc. i najważniejsze – usuwamy istniejący payload i dodajemy nasz skonfigurowany w punkcie 2.

6. Po zapisaniu konfiguracji lotu kopiujemy długi kod, który się pojawi.

7. Logujemy się na kanał IRC: http://webchat.freenode.net/?channels=habhub.

8. Po wejściu na czat wklejasz skopiowany w punkcie 6 kod i grzecznie prosimy o „approval”.

9. Jak tylko któryś z adminów zaakceptuje nasze żądanie, lot pojawi się na liście auto- konfiguracji w dl-fldigi. Dla tak skonfigurowanego lotu będzie widoczny ranking stacji odbierających ramki dostępny tutaj: http://habitat.habhub.org/stats/.

10. Koniec

Przygotował Krzysiek SQ5NWI

Comments are closed.

Skip to content