Jesteśmy krótkofalowcami, którzy chcą sięgać wysoko, ale i innym to ułatwić. Jesteśmy w zaawansowanej fazie projektu stworzenia czegoś w rodzaju modułowego komputera pokładowego do misji balonowych.

Nasz zespół

  • Marcin SQ5C

    Zawodowo zajmuje się informatyką, interesuje się technologią i telekomunikacją. Jako krótkofalowiec od 2020 stara się łączyć IT z technologiami radiowymi. Interesują go zarówno technologie analogowe jak i cyfrowe. Łowca sond meteo, na potrzeby polowań przygotował zestaw narzędzi, które pomagają odnaleźć nawet dobrze maskującą się sondę. Napisał też webowe narzędzie do wygodnego generowania obrazków SSTV.
  • Maciek SP5NKF

    Młody elektronik pełen zapału

    Absolwent szkoły w Markach. W szkole podstawowej, podobnie jak Karol SQ5CPU zdobył licencje krótkofalarską. Zapalony miłośnik lutownicy i płytek drukowanych. Uczeń technikum elektronicznego. Pasjonat elektroniki, druku 3D. Obecnie projektuje ciekawy system oparty na nadajniku LORA.

    Teraz testowo będzie odbierał telemetrię, później chce zrobić na bazie nadajnika LORA E32 tracker i naziemny odbiornik, który wraz z oprogramowaniem w Pythonie będzie wysyłał dane na mapę.

  • Karol SQ5CPU

    Uczeń Technikum Elektronicznego w Warszawie. Drukarz - pasjonat druku 3D

    Obecnie projektuje i wykonuje projekt układ sterowania samochodem do symulatora jazdy np. w grach komputerowych. Kierownica od Seata,  precyzyjna przekładnia z drukarki 3D, sterowanie przez Leonardo.

    Wcześniej wielokrotnie puszczał z nami balony, teraz  przystąpił do naszego zespołu. Obecnie projektuje bardzo ciekawą kapsułę zgodną wymiarowo  z CubeSat. Zapowiada się bardzo ciekawie.

     

  • Grzesiek SP5MGS

    Pasjonat, przewodnik, inspirator - człowiek z wizją i pomysłami jak ją zrealizować, taki nasz CEO

    Z zawodu i powołania ksiądz, który jest krótkofalowcem i nie pogardzi dobrym schematem, lutownicą i zapachem kalafonii. Prywatnie dyrektor szkół w Markach k/Warszawy skąd wypuszczonych zostało większość naszych balonów. Czasami coś skonstruuje, napisze jakiś program na Arduino albo w PHP. Szuka sponsorów do naszych misji, próbuje zapalić do hobby krótkofalarskiego młodych ludzi i jakoś to idzie.

    Pasjonat jazdy na rolkach i (ponownie) spacerów z psem po okolicznych lasach.

  • Jarek SP5JRM

    Programista z pasją i wyrozumiałą żoną, nie zadowala się z korzystaniem z gotowych rozwiązań

    Zawodowo pracuje jako informatyk. Z pasją bierze na warsztat i przeprogramowuje sondę RS41 – zresztą też jest znanym w środowisku łowcą sond. To on na bazie oprogramowania autorstwa Piotra SQ7FJB i Łukasza SQ5RWU napisał soft, który w ramkach APRS wysyłał hasła do krzyżówki JOLKI.

    Jarek skonstruował kiedyś nadajnik KF do balonu, a pełnowymiarowy dipol półfalowy na 40 m nawinął na garnek, który zabrał żonie z kuchni. Na szczęście ma wyrozumiałą żonę. Pasjonat budowy anten, samochodów terenowych i Linuxa.

  • Krzysiek SQ5NWI

    Pasjonat techniki i komunikacji, zapewnia obecność naszych misji w mediach społecznościowych

    Pierwszy z nas, który puszczał balony – najczęściej z Ryśkiem SQ9MDD. Znany w środowisku propagator krótkofalarstwa. Uczestnik wielu spotkań krótkofalarskich chociaż niewiele z nich korzysta, bo zawsze coś organizuje i jest tym mocno zabsorbowany. Wspólnie z kolegami z Komorowa i okolic prowadzi klub  SP5YAM. Zakłada wiele tematycznych grup na Messengerze i nigdy się w nich nie gubi. Jak tylko może, łowi sondy, które później służą do ważniejszych celów niż zaplanowali konstruktorzy.

  • Tomek SP5WAB

    Elektronik konstruktor, skromny i cichy, z zapałem podejmuje wyzwania sprzętowe i nadaje im realne kształty

    Tomek jest zawodowym elektronikiem. Był w Markach podczas ostatnich misji balonowych w 2019 roku i złapał bakcyla. Projektuje płytkę-bazę do następnych misji znosząc cierpliwie cała masę nowych pomysłów. Bardzo kompetentny i rzeczowo studzi nasze nie zawsze realne pomysły.

    Najlepiej z nas wszystkich wie co w elektronice piszczy i chyba jako jedyny bardzo lubi SMD. My też nie pogardzimy, ale oczy już nie te.

Skip to content