Jesteśmy krótkofalowcami, którzy chcą sięgać wysoko, ale i innym to ułatwić. Jesteśmy w zaawansowanej fazie projektu stworzenia czegoś w rodzaju modułowego komputera pokładowego do misji balonowych.

Nasz zespół

 • Grzesiek SP5MGS

  Pasjonat, przewodnik, inspirator - człowiek z wizją i pomysłami jak ją zrealizować, taki nasz CEO

  Z zawodu i powołania ksiądz, który jest krótkofalowcem i nie pogardzi dobrym schematem, lutownicą i zapachem kalafonii. Prywatnie dyrektor szkół w Markach k/Warszawy skąd wypuszczonych zostało większość naszych balonów. Czasami coś skonstruuje, napisze jakiś program na Arduino albo w PHP. Szuka sponsorów do naszych misji, próbuje zapalić do hobby krótkofalarskiego młodych ludzi i jakoś to idzie. Pasjonat jazdy na rolkach i (ponownie) spacerów z psem po okolicznych lasach.
 • Jarek SP5JRM

  Programista z pasją i wyrozumiałą żoną, nie zadowala się z korzystaniem z gotowych rozwiązań

  Zawodowo pracuje jako informatyk. Z pasją bierze na warsztat i przeprogramowuje sondę RS41 – zresztą też jest znanym w środowisku łowcą sond. To on napisał soft, który w ramkach APRS wysyłał hasła do krzyżówki JOLKI.

  Jarek skonstruował kiedyś nadajnik KF do balonu, a pełnowymiarowy dipol półfalowy na 40 m nawinął na garnek, który zabrał żonie z kuchni. Na szczęście ma wyrozumiałą żonę. Pasjonat budowy anten, samochodów terenowych i Linuxa.

 • Krzysiek SQ5NWI

  Pasjonat techniki i komunikacji, zapewnia obecność naszych misji w mediach społecznościowych

  Pierwszy z nas, który puszczał balony – najczęściej z Ryśkiem SQ9MDD. Znany w środowisku propagator krótkofalarstwa. Uczestnik wielu spotkań krótkofalarskich chociaż niewiele z nich korzysta, bo zawsze coś organizuje i jest tym mocno zabsorbowany. Wspólnie z kolegami z Komorowa i okolic prowadzi klub  SP5YAM. Zakłada wiele tematycznych grup na Messengerze i nigdy się w nich nie gubi. Jak tylko może, łowi sondy, które później służą do ważniejszych celów niż zaplanowali konstruktorzy.

 • Tomek SP5WAB

  Elektronik konstruktor, skromny i cichy, z zapałem podejmuje wyzwania sprzętowe i nadaje im realne kształty

  Tomek jest zawodowym elektronikiem. Był w Markach podczas ostatnich misji balonowych w 2019 roku i złapał bakcyla. Projektuje płytkę-bazę do następnych misji znosząc cierpliwie cała masę nowych pomysłów. Bardzo kompetentny i rzeczowo studzi nasze nie zawsze realne pomysły.

  Najlepiej z nas wszystkich wie co w elektronice piszczy i chyba jako jedyny bardzo lubi SMD. My też nie pogardzimy, ale oczy już nie te.

 • Krzysiek SP9SKP

  Informatyk i elektronik. Zbudował “wypasiony” komputer pokładowy do balonu i ciągle go udoskonala. Jest szansa, że razem poślemy go w stratosferę. Twórca działającej od 2016 roku, świetnej bazy radiowych sond metrologicznych. Buduje ciekawe rozwiązanie SSDV via LoRa. Jest współautorem kieszonkowego dekodera sond meteo zrealizowanego na bazie TTGO.

  Mówi, że permanentnie brakuje mu czasu na te wszystkie projekty. Udział w naszym zespole sprawi, że… będzie miał go jeszcze mniej.

Skip to content