Burzenin 10 września

nasze loty

Możliwość komentowania Burzenin 10 września została wyłączona 12 sierpnia 2022 /

Tak zapowiadaliśmy wydarzenie:

Od 9 do 11 września 2022 roku (piątek, sobota, niedziela) odbędzie się w Burzeninie Zjazd Techniczny Krótkofalowców’22. W sobotę (10 września) po południu ok. godziny 18 w czasie Zjazdu planujemy wypuszczenie balonu stratosferycznego napełnionego helem, który uniesie tracker nadający w pasmie 70 cm emisjami APRS/RTTY/4FSK oraz nadajnik SSTV pracujący w pasmie 2 m.

Śledzenie lotu balonu będzie możliwe poprzez odbiór i dekodowanie sygnałów z trackera, np. za pomocą urządzeń TRX z obsługą APRS lub komputera z oprogramowaniem dekodującym poszczególne emisje. Mogę to być, np. direwolf dla APRS, dl-fldigi dla RTTY czy Horusgui dla 4FSK.
Emisją SSTV nadawane będą zdjęcia ze zjazdu – taki fotoreportaż zjazdowy nadawany ze stratosfery.
Odbiór obrazków jest możliwy, np. za pomocą programu MMSSTV na PC czy Robot36 na smartfony z systemem Android.

Szczegóły dotyczące częstotliwości nadawania sygnałów z balonu podamy przed wydarzeniem, również w czasie komentarza przed startem.

Jeśli warunki techniczne pozwolą, na profilu klubu SP5YAM na Facebook’u przewidujemy – jak zwykle w naszych misjach balonowych – transmisje na żywo z przygotowań i startu.
Wszyscy, którzy wezmą odział w zabawie i zdekodują sygnały z ładunku umieszczonego pod balonem będą mogli pobrać z naszej strony wstratosfere.pl okolicznościowy dyplom.

A tak było w Burzeninie:

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i na świeżym powietrzu

Kapsuła z anteną dipol półfalowy do SSTV w dłoniach konstruktora Tomka SP5WAB

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Nowa wersja moduły SSTV, który poleciał w naszej misji

Tuż przed startem

Zobacz nasze loty z Burzenina w 2019 roku: https://wstratosfere.pl/2019/12/25/balony-ze-zjazdu-technicznego-krotkofalowcow-w-burzeninie/

Comments are closed.

Skip to content